אודות

אודות החברה

קצת על אדוה

שמי אדוה פרגר, מתגוררת ויוצרת במושב אמונים(ליד אשדוד), בת 52, נשואה לאיציק ואמא ל-3 בנים: צוף, סתיו ורותם.

 

נולדתי וגדלתי בקיבוץ מפלסים שבעוטף עזה, בין השדות הירוקים וגבעות אדמת הלס החומות, למדתי בבית החינוך "שער הנגב" ומאז שזוכרת את עצמי אהבתי ליצור, לצייר, לצבוע, להדביק ולמעשה זה מה שאני עושה עד היום.

 

בקיבוץ, עוד כנערה, תמיד הייתי זו שמעצבת  עלונים, ברכות ותפאורות למסיבות ולאירועי התרבות בקיבוץ ובבית הספר, ומאוחר יותר במושב בו אני מתגוררת עד היום.

 

בשנת 1991 (לאחר שירותי הצבאי) למדתי אמנות ועיצוב גרפי בבית ספר "מימד" בתל אביב. בנוסף, בשלב מאוחר יותר למדתי עיצוב פנים והום סטיילינג במכללה למינהל .

 

אהבתי ליצירה לא פגה ובמהלך השנים למדתי בחוגים שונים: ציור, קרמיקה, פסיפס, הכנת תכשיטים מקפסולות, פיוזינג(זכוכית), ציור על משי ועל עץ, ועוד... ואת הטכניקות השונות שלמדתי במהלך השנים אני משלבת בתחום הפיסול בנייר באופנים שונים. 

 

בשנת 2005 למדתי פיסול בעיסת נייר ושם התוודעתי לעולם הקסום של פיסול בנייר ונשאבתי לתוכו,  מהר מאד מצאתי את עצמי נשאבת ליצירה ונשארת עד 03:00 בבוקר ע"מ לסיים לצבוע פסל חדש שהתייבש.

מאז ועד היום אני מפסלת בעצמי, ומשנת 2009  גם מלמדת ומעבירה סדנאות לפיסול בעיסת נייר. אני נהנית מהמפגש עם אנשים שונים שיש להם צורך ותשוקה ליצור ומהדרך שמתגלה לעיני בתהליך היצירה שלי ושל תלמידי/תלמידותי.

 

כל יצירה בעיני היא יציאה למסע מרתק בו נבנית היצירה בקצב מסויים, בתהליך מעניין, עם המון סבלנות, אהבה, סיפוק והנאה. המפגש עם החומר הוא ממש תרפויטי ונותן שלווה לגוף ולנפש. 

 

תלמידותי תמיד מציינות שלהגיע לחוג , מעבר ללימוד ולהכנת הפסלים יש מימד נוסף שמרגיע אותן  ומנתק אותן מהמולת היום יום ושהמפגש השבועי אצלי הוא כעין תחליף למפגש עם הפסיכולוג, ותמיד בסיום המפגש שואלות: "מה, כבר נגמר הזמן? אצלך הזמן תמיד עובר מהר יותר מבכל מקום אחר...."

 

וקצת על עיסת הנייר:

עיסת נייר היא טכניקה עתיקה , ועם זאת, יחסית פשוטה וקלה, ליצירת פיסול פיגורטיבי שהאפשרויות הגלומות בה אינסופיות ,ובתהליך היצירה משולבים אמצעים אמנותיים מתחומי הפיסול והציור גם יחד. העיסה היא חומר נעים למגע ונוח לעיצוב, ולא נדרשת מיומנות קודמת ע"מ ללמוד ולעסוק בו.

 

הסטודיו ממוקם בבית פרטי רחב ידיים במושב אמונים, מרווח ומזמין, חנייה בשפע , שירותים צמודים ומטבחון פתוח במהלך כל הסדנה להכנת קפה/תה + עוגיות.

 

קבוצות למידה קטנות (עד 8 אנשים), מאפשר יחס חם ואישי לכל מתלמד/ת. האווירה הקבוצתית הפתוחה והנעימה במקביל לליווי המקצועי האישי שלי  מאפשרים התנסות וחשיפה לטכניקות עבודה שונות והפרייה הדדית.

 

חשוב לציין שיצירת עיסת הנייר בסטודיו מבוססת 90% על חומרי מיחזור ונחשבת לירוקה וברת קיימא, הדבקים והצבעים על בסיס מים ואינם רעילים-לטובתנו ולטובת אמא אדמה.

 

 

הסטודיו-של-אדוה
הצהרת נגישות